#громадськемісце Православний молодіжний табір цього тижня відбувається на Тернопільщині #тернопіль #ternopil

Православний молодіжний табір цього тижня відбувається на Тернопільщині

У Кременецькому районі відбувається православний молодіжний табір “Вірля”. Його 12 рік проводить Тернопільська єпархія Православної церкви України. Цьогоріч до табору долучилися 40 дітей з області, пише  Суспільне.

Тижневе таборування

Впродовж тижня вони гратимуть в ігри, молитимуться за перемогу України та співатимуть українських пісень біля ватри.

На території Свято-Юріївського монастиря розпочався православний молодіжний табір “Вірля”. Комендантка Олена Григорчук каже, цьогоріч на нього приїхали 40 дітей з Тернопільщини. Учасників поділили на курені, перший і третій змагаються між собою в грі “Хто зверху?”.

“Ця гра для того, щоб діти і подружилися, дізналися щось нове, а також розвивалися інтелектуально. Гра складається з 6 раундів та фіналу. У кожному раунді вони можуть отримати два бали, а в фіналі ці бали подвоюються. Перший раунд — це “Збери літери”, дітям почіпляють спереду і ззаду букви, вони, відповідаючи на запитання, складають слова. Другий раунд — це “Музичний крокодил”. Дитина одягає навушники і спочатку слухає, а потім пантомімою показує даний твір, музику через назву пісні, чи через текст. Третій раунд — це “Еліас”, також є раунд “Правда чи брехня” і також раунд “Планка”, коли дитина стоїть у планці та відповідає на запитання. І останній раунд — це фінал, а фінал у нас секрет”, — каже інструкторка табору “Вірля” Софія Рябоконь.

“Мета табору — привчити дітей до щоденних молитов. Звісно, що у своїх молитвах найперше ми молимося за мир в Україні, за наших воїнів, які стоять на передовій, які дають нам можливість бути на цьому таборі і дати можливість дітям відволіктися від війни, відчути ці літні канікули веселими, щоб духовно зростати, тримаючись правдивої, Христової дороги”, — каже священник Олег Крупський.

Діє у таборі й пошта, куди учасники цілодобово можуть кидати листи. Також можна залишати анонімні запитання для духівників.

“У таборовій пошті бажають гарного настрою, гарного дня своєму куреню, іншим куреням, іншим учасникам, з якими тут познайомилися. Звідси багато починають товаришувати по життю. Це для підняття настрою, побажань. Це круто, що в таборі можна висловлювати свої думки у письмовій формі”, — каже курінний табору Анатолій Романів.

Бунчужний табору Назар Шевчук розповідає, що проживають діти у наметовому містечку.

“Тут у нас наметове містечко. Таке особливе місце, немала кількість наметів. Це досить таки класний спосіб, бо ми знаходимося в чудовому місці, тут сосновий ліс, відпочинок на природі, ці ночівлі в наметах, дихання свіжим повітрям. Як на мене — це тілесне відновлення, відновлення своїх сил і морального спокою”.

Учасники табору

Вперше в табір “Вірля” приїхали Уляна Гордієнко та Софія Кінаш. “Маю сумку з одягом, тут більше по гігієнічних потребах, посуд взяли, каримат нам дали, спальний мішок теж дали, бо з собою не брала. Загалом мені дуже подобається атмосфера, ліс, чисте повітря, різні ігри грали і це дуже класно”, — каже учасниця табору “Вірля” Уляна Гордієнко. “В нас є спеціальна кишенька, куди ми ставимо свої молитовнички і всі дрібні речі – окуляри, кепка”, — говорить учасниця табору “Вірля” Софія Кінаш.

Комендантка Олена Григорчук говорить, що православний молодіжний табір “Вірля” на однойменному хуторі Тернопільська єпархія Православної церкви України проводить з 2012 року.

Раніше ми писали: Табірне літо на Тернопільщині: безпека понад усе!

ДЖЕРЕЛО