#громадськемісце На Тернопільщині “забракованого” ВЛК чоловіка ТЦК відправив на полігон #тернопіль #ternopil

На Тернопільщині “забракованого” ВЛК чоловіка ТЦК відправив на полігон

У суботу, 8 червня, мешканець Тернопільщини Валерій Талабан був затриманий працівниками ТЦК, утримувався у військкоматі навіть після невдалого проходження ВЛК та був відправлений на полігон. Про це написала донька мобілізованого Анжеліка.

Вона пояснила, що її батько косоокий, ледве пересувається через численні травми хребта та ребер, взимку переніс інсульт, до того ж щодня у великих кількостях вживає спиртні напої.

“Він вже на перший погляд точно не виглядає, як здорова людина, яка нестиме користь на фронті”, — зазначає жінка.

У Тернопільській ВЛК, куди чоловіка привезли на комісію, лікарі практично одразу визнали його непридатним, розповідає донька, але його привезли назад до ТЦК, де й утримували, адже всі довідки “магічним чином” підписалися.

“Тож тата чудесним чином “вилікували” і визнали цілком придатним”, — додала вона.

Також Анжеліка Талабан розповіла, що після початку повномасштабного вторгнення її батько сам двічі ходив до військкомату, але йому відмовляли у мобілізації через проблеми з алкоголем. Два місяці тому чоловік неподалік дому ще раз натрапив на патруль, погодився на перевірку, але його знову визнали непридатним і відпустили додому.

Вона запевняє, що утримання людини, яка має низку проблем зі здоровʼям, незаконне. За її словами, ситуація залишається невирішеною, адже родичі збиралися передати чоловікові мобільний телефон, гроші та одяг, але їм не дали з ним побачитись чи звʼязатись. За останньою інформацією, її тата вже повезли на рівненський полігон. Але зв’язатися з ним, розповідає донька, не вдається.

“Ось так Гусятинський ТЦК СП та Тернопільський обласний ТЦК СП за добу лікує людей та відправляє на війну”, — констатує жінка.

За її словами, скарги в усі відповідні органи вже написані, але жодної реакції не було.

Сьогодні вийшов офіційний коментар від Тернопільського обласного ТЦК та СП.

До уваги громадськості та представників ЗМІ!

У мережі інтернет поширюється інформація, щодо примусової мобілізації гр.Талабана Валерія Анатолійовича.

З цього приводу повідомляємо, що гр. Талабан В.А. був призваний на службу в ЗСУ за мобілізацією згідно чинного законодавства, в добровільному порядку пройшов ВЛК, скарг та претензій не має, про що підтвердив особисто і письмово під час перевірки представниками Військової служби правопорядку.

Талабан В.А. має свідому активну громадську позицію, патріотично налаштований щодо участі чоловіків у протистоянні російській агресії та службі в ЗСУ і самостійно та добровільно зробив свій вибір.

Ми допускаємо розбіжності в поглядах на службу в ЗСУ у Талабана В.А. та його доньки, скаргу якої він просив не розглядати так як вона безпідставна та не відповідає реальній ситуації.

Служба звʼязків з громадськістю
Тернопільського обласного ТЦК та СП

Джерело: expert.in.ua

ДЖЕРЕЛО