#громадськемісце Хресна хода до Почаєва: 20 000 прочан УПЦ МП дісталися лаври попри заборону #тернопіль #ternopil

Незважаючи на діючу заборону, близько 20 000 прочан Української православної церкви московського патріархату (УПЦ МП) здійснили традиційну хресну ходу до Почаївської лаври на Тернопільщині. Це паломництво викликало суперечливі реакції та привернуло увагу до питань релігійної свободи та безпеки в умовах війни. Про це повідомило Суспільне Тернопіль.

Хресна хода до Почаєва. Фото: Суспільне Тернопіль.

Масштаб та перебіг ходи

Архімандрит Гавриїл повідомив, що цього року в ході взяли участь майже 20 000 прочан.

“Якщо порівнювати з минулим і позаминулим роком, то людей більше. А до війни приходили й по 30-40 тисяч людей”, – зазначив він.

Паломники йшли сім днів з Кам’янця-Подільського, долаючи маршрут через Лановецьку громаду, оскільки в деяких населених пунктах області місцеві жителі не пропускали колону.

Мотивація учасників та безпека

Учасниця ходи Ірина розповіла, що прочани йдуть до Лаври, щоб помолитися перед Почаївською іконою Божої Матері за мир в Україні. Інша паломниця, Альона, підкреслила важливість ходи для духовного відпочинку:

“Коли ти потрапляєш у коло безкінечної молитви, шестиденної в даному випадку, тільки тут відпочиваєш душею та мозком”.

Щодо безпеки, Альона відзначила високий рівень організації:

“Дякую нашій доблесній поліції та всім організаторам ходи за високий рівень організації. Перешкоди були в 2022 році. Тоді були нападки людей, які мають іншу думку, і тоді не було захисту зі сторони поліції”.

Реакція влади та правоохоронців

Речниця обласної військової адміністрації Надія Ящищак підтвердила, що рішення Ради оборони Тернопільської ОВА про заборону ходи, прийняте минулого року, залишається чинним. Однак, незважаючи на це, хода відбулася.

Голова Почаївської громади Василь Бойко повідомив, що конфліктів між прочанами та місцевими жителями не було. Речник ГУНП в області Андрій Василик зазначив:

“Учасників у хресній ході значно менше, ніж минулого року. Поліція забезпечує безпеку і правопорядок. Звернень про правопорушення наразі не надходило”.

Ситуація навколо хресної ходи УПЦ МП до Почаївської лаври демонструє складність балансування між релігійними традиціями та вимогами безпеки в умовах воєнного стану, а також підкреслює необхідність діалогу між різними суспільними групами.

Раніше ми писали про те, що паломництво УПЦ (МП) до Почаєва триває, попри фейкові повідомлення щодо блокування руху вірян.

Паломництво УПЦ (МП) до Почаєва триває, попри фейкові повідомлення щодо блокування руху вірян

ДЖЕРЕЛО