#громадськемісце Бджолиний віск і його використання #тернопіль #ternopil

Бджолиний віск і його використання

Бджолиний віск – це унікальна речовина, яку виробляють бджоли. Цей природний продукт з давніх часів використовується людиною в різних сферах життя.

Його цінують за цінні властивості, безпечність та екологічність.

Склад та властивості

Бджолиний віск складається з 70-80% ефірів жирних кислот, 30% вільних жирних кислот, 1-2% вуглеводнів, 0,5% мінеральних речовин та інших домішок. Він має приємний медовий аромат, трохи липкий на дотик, злегка блищить.

Цінні властивості бджолиного воску:

  • Водонепроникність: Віск створює захисний бар’єр, що робить його незамінним для виготовлення свічок, мазей, кремів та інших продуктів, які потребують стійкості до вологи.
  • Антибактеріальні та протизапальні властивості: Володіє антибактеріальними та протизапальними властивостями, що робить його цінним компонентом для лікувальних мазей та кремів.
  • Гіпоалергенність: Бджолиний віск є гіпоалергенним, тому його можна використовувати навіть для людей з чутливою шкірою.
  • Здатність вбирати та утримувати запахи: Ця властивість робить віск незамінним для виготовлення парфумів та ароматизаторів.
  • Пластичність: Легко піддається обробці, що робить його зручним матеріалом для виготовлення різноманітних виробів.

Сфери застосування

Косметика

Віск використовується для виготовлення кремів, мазей, лосьонів, бальзамів для губ, шампунів, мила та інших косметичних засобів. Він пом’якшує шкіру, робить її еластичною, зволожує, живить, захищає від негативного впливу навколишнього середовища.

Медицина

В сучасній медицині бджолиний віск використовується для виготовлення мазей, кремів, пластирів, свічок, які застосовуються для лікування ран, опіків, обморожень, шкірних захворювань, артритів, болю у м’язах, ЛОР-захворювань.

Фармацевтика

Використовується для виготовлення капсул, таблеток, супозиторіїв, масел, екстрактів.

Промисловість

Віск використовується для виготовлення полірувальних складів, мастил, лаків, фарб, миючих засобів, електричної ізоляції, свічок запалювання, гуми, шкіри.

Харчова промисловість

Використовується для покриття сирів, фруктів, овочів, кондитерських виробів, жувальної гумки, для виготовлення глазурі.

Бджільництво

Віск використовується для виготовлення foundation (штучні воскові листи, які бджоли використовують для будівництва сот).

Народні промисли

Використовується для виготовлення свічок, декоративних виробів, ляльок, картин, скульптур.

При виборі бджолиного воску слід звертати увагу на його якість. Якісний віск має приємний аромат, світло-жовтий колір та тверду консистенцію. Купувати віск рекомендується у перевірених продавців.

Коментувати

ДЖЕРЕЛО