#громадськемісце ТОП 10 зоопарків та зоокутків Західної України,куди варто поїхати з дітьми #тернопіль #ternopil

ТОП 10 зоопарків та зоокутків Західної України,куди варто поїхати з дітьми

  • Скоро час відпусток та літніх розваг. Пропонуємо огляд десяти найцікавіших зоолокацій, розташованих у західних областях України.
  • Тут ви та діти зможуть поспілкуватися з екзотичними тваринами, погодувати оленів чи погладити єнотів, поїздити верхи на конях та вповні насолодитися перебуванням на природі.

Про те, як доїхати, що можна побачити, графік роботи і ціни розповідає сайт Діти.Львів.

Рівненський зоологічний парк загальнодержавного значення

Адреса зоопарку: м. Рівне вул. Київська, 110
Телефон: (0362) 65-38-59, (0362) 65-38-40, (098) 354-53-99.
Час роботи: щодня без перерв та вихідних з 9:00 – 20:00 
Вартість квитків :
Дорослий — 120 грн (будні)/150 грн (вихідні)
Дитячий — 80/100 грн (діти від 100 см до 14 років)
Сімейний 2+2 — 250 грн (два дорослих+дві дитини, багатодітні сім’ї, при наявності посвідчення)
Діти до 100 см, студенти, пенсіонери,інваліди 2 групи, УБД, ветерани та члени їх сімей – безкоштовно.
Екзотаріум:
Дорослий — 80 грн
Дитячий —50 грн

Відео дня

Зоопарк займає площу 11,17 га. Від початку його заснування тут замешкали вовки, дикі кабани, лисички та лось. Пізніше тут поселилися олені, бізони, мавпи, верблюди, гімалайські ведмеді, різноманітні птахи. Запрацював акватераріум, формувалася колекції тераріумних тварин.

Сьогодні у рівненському зоопарку є 150 видів тварин. Тут полюбляють відпочивати сім’ї з дітьми, адже основна частина зоопарку старий  фруктовий сад та єдиний в межах міста природний лісовий масив площею 4,7 га.

На території зоопарку росте понад 130 видів деревних, чагарникових та трав’янистих рослин.
У 30 видів тварин тут щороку народжується потомство. Про кожну тварину є інформація на стендах, також про мешканців зоопарку можуть розповісти спеціалісти, які тут працюють. Можна замовити екскурсію. Щорічно зоопарк відвідує більше 150 тис. чоловік.

Буйволина еко-ферма «Райський куточок» 

Адреса: с. Горінчово, Хустський р-н, Закарпатська обл..
Телефони: + 067 384 2224
Як доїхати автомобілем: трасою Київ–Чоп (М-06), біля Мукачево повернути на Хуст, доїхати до райцентру, а потім ще 15 км до села Горінчово.
Час роботи: з 9.00 год. до 21:00 год., щодня, без вихідних.
Вартість: Дорослі – 50 грн., діти до 3-х років – безкоштовно, діти 3-10 років 30 грн. Міні-зоопарк + відкрита буйволина ферма.

Що цікавого тут можна знайти?

Тут ви побачите: буйволів, оленів, африканських страусів, павичів, декоративних качок угрі, свійських курей, фазанів — золотистих, румунських і мисливських, куропаток, конів  та косуль

Знайомство з фермою проводить професійний та досвідчений екскурсовод. Екскурсія цікава та пізнавальна. Також бажаючі можуть поїздити верхи на конях.

Зоопарк у Луцьку

Адреса: Луцьк, вулиця Глушець, 7, на території парку імені Лесі Українки
Контакти: (050) 991-32-47
Час роботи: щодня з 10:00 до 20:00 ( каса до 19:00). Без вихідних.
Вартість квитків:
60 грн —дитячий, 140 грн — дорослий, 100 грн — для студентів та пенсіонерів. 
Діти до 100 см — безкоштовно.350 грн — сімейний (2+2)

Луцький зоопарк був заснований майже сорок років тому. У жовтні 2015 року тут було проведено масштабну реконструкцію, тепер тут є містечко для ведмедів та левів із вольєрами, басейни та оглядові майданчики. Замінено застарілі вольєри та огорожі; здійснено загальний благоустрій території; також встановлено Wi-Fi на всій території зоопарку.
 
У зоопарку налічується близько 150 тварин і птахів. Багато з них занесені до Червоної книги України та Європи. Відвідувачі можуть поспостерігати за такими екзотичними та не зовсім звичними звірами, як: кабани, верблюди, кози, дикі качки, вовки, лисиці, лама, поні, єноти, рожеві пелікани та багатьма іншими.

На території звіринця є: ветеринарна клініка; павільйон із відкритими вольєрами для приматів, парнокопитних та дикого кабана; дитячий контактний зоопарк; містечко для левів.

Ведмежий притулок «Домажир» на Львівщині

Адреса: Львівська область ,Яворівський район,  с. Домажир
Тел.: +38 (067) 509-30-58 
Час роботи: 10:00-19:00.
Працюємо: середа-субота
Вартість квиток + екскурсія: дорослий 200 грн, дитячий 120 грн, сімейний 520 грн (2 дорослих+ 2 дітей).
Як доїхати автомобілем: Вам потрібно їхати трасою М-10 у напрямку Янова. Після знаку «Ямельня» (наступне село трасою за Домажиром), доїхати трасою до вказівника «Жорниська» (праворуч), повернути за табличкою і 2,5 км їхати за вказівниками до ведмежого притулку «Домажир».

Поблизу села Домажир, 15 км від м. Львова, відкрився ведмежий притулок, що займає площу 20 га. Реабілітаційний центр розташований між селами Домажир та Жорниська.
Він відповідає всім європейським стандартам закладів такого типу і створений за допомоги міжнародного благодійного фонду  FOUR PAWS.
 
Ведмежий притулок «Домажир» — реабілітаційний центр, метою якого є допомога та порятунок ведмедів із притравлювальних станцій, пересувних зоопарків, цирків, готелів та ресторанів.

Тут  умови для утримання тварин максимально наближені до природних, що сприяє відновленню природних інстинктів та поведінки. Кожен ведмідь має свій особистий вольєр площею мінімум 1 тис квадратних метрів. Зараз у притулку перебуває 6 ведмедів.
 
Поміж вольєрами збудовані спеціальні туристичні доріжки, тож всі охочі мають змогу поспостерігати, як живуть бурі ведмеді у живій природі. Для охорони і надійного утримання звірів, по периметру загорожі встановлено систему електричного захисту.

Зоокуток «Дім єнота» у Львові

Адреса:  м.Львів вул. Навколишня, 22
Контакти: (097) 457-27-86
Час роботи: плаваючий графік, попередній запис
Вартість: 200 грн.
Умови відвідування: попередній запис.

Це унікальне місце, яке вабить туристів не лише з усієї України, але й з-за кордону. Тут можна дізнатися що таке єнот-полоскун, як його тримати вдома, доглядати, чим годувати. Тварин дозволяють потримати в руках, погодувати та познайомитися з ними ближче. А ще кожен охочий може з ними пофотографуватися.
 
Усі єноти тут вакциновані, дегільмінтизовані та мають міжнародні ветпаспорти. При бажанні у Домі єнота можна придбати цю тваринку і забрати її собі додому.

Зоопарк «Лімпопо» на Львівщині

Адреса: Львівська область, Дрогобицький райнон, смт. Меденичі, вулиця Львівська, 21,
Телефон: (067) 406-92-32
Час роботи: щодня без вихідних з 10:00 до 17:00
Вартість: дорослий — 200 грн, дитячий до 14 років — 150 грн.

Безкоштовно — УБД, діти – сироти (до 16 років), пенсіонери після 70, діти-інваліди з дитинства (до 18 років), інваліди 1 групи (+1 супроводжуючий),учасники ліквідації наслідків ЧАЕС 1-2 категорії, день народження іменинники ( при наявності документів)
А також перший вівторок місяця безкоштовний вхід для пенсіонерів та інвалідів 2 групи.

Площа зоопарку приблизно 4 га. Це — найбільший у Львівській області приватний зоопарк. Тут проживає близько 400 видів тварин, зібраних з усіх куточків нашої планети. Серед них є рідкісні, занесені в Міжнародну Червону книгу і Червону книгу України.

У зоопарку є кілька видів тварин, які не представлені більше ніде в Україні. Всі вони проживають в зручних просторих вольєрах, ви зможете побачити кожного мешканця «Ліпопо» в максимально природних умовах.  

У «Лімпопо» багато ссавців, як травоїдних, так і хижаків. Тут можна побачити овець, кіз, кілька видів биків, в’єтнамських свиней, осли, кенгуру, коні, лами, зайці, полярні вовки, білки та ін.

Гордість зоопарку  представники сімейства котячих: лев, уссурійський тигр, пума, білий тигр, північнокитайський леопард, сервал, канадська рись, перський леопард і чорний ягуар.  Улюбленцями публіки стали ведмеді, яким кожен з відвідувачів може через спеціальну трубу опустити щось смачненьке.

Оленяча ферма на Закарпатті

Адреса: с. Липча, Закарпатська обл.
Телефон: (067) 249-10-81
Як добратися: недалеко від районного центру Хусту,  а саме між селами Іза та  Липча.
Час роботи: з 9.00 до 19:30 год.
Вартість: дорослий — 50 грн, дитячий — 30 грн.

Єдина, не тільки на Закарпатті, а й в Україні, оленяча ферма. Понад три сотні плямистих оленів (разом з оленятами 340-350), які пасуться на величезній території у 57 га.
 
Оленячу ферму використовують з метою добування пантів ( роги оленів в період їх щорічного росту, вважаються цінним лікувальним компонентом). та, як додатковий заробіток — відвідування туристів.
 
Туристи можуть подивитися на оленів через огорожу, погодувати тварин прямо з рук. Побачити стадо можна двічі на день: ранком десь біля  восьмої та  ввечері близько сьомої.

Страусина ферма у Хусті

Адреса: Хуст, Закарпатська область
Години роботи: з 8 год . ранку і до 20 год. в літній період, але потрібно попередньо домовлятися.
Телефон: (096) 687-97-07
Вартість: 50 грн — дитячий (до 12 років) та  70 грн — дорослий. Яйце можна придбати за 500 грн.

Природні умови краю виявилися цілком придатними для життя страусів, а самі вони зовсім невибагливі у їжі — споживають майже все, та не потребують особливого догляду.

Хороші гроші купці платять і за самих страусів. Самка важить до100 кілограмів, а самець — 120, а коштує доросла птаха до 2 500 євро. За рік приплід на фермі — близько 200 пташенят.

На ферму приїжджають десятки туристів, щоб помилуватися страусами.   Найбільше дивовижним птахам радіють діти — «велетенські кури» викликають чимало запитань у малечі. У миттєвій боротьбі між страхом перед розмірами страуса та дитячою цікавістю нарешті перемагає останнє. Тут також можна побачити поні, віслючка та кіз. Погодувати тварин та сфотографуватися

Міні-зоопарк в Яремче

Адреса: м.Яремче, Івано-Франківська обл.
Тел: (03434) 2-27-31 та 2-11-57
Вартість: дорослий — 40 грн, дитячий — 20 грн.

Комплекс складається з двох зон — зоопарку з клітинами для птахів, і безпосередньо відкритого вольєрного господарства. Тут можна побачити карпатського орла, оленів, косуль та диких кабанів. Уздовж доріжки є оглядові вишки, піднявшись на які, можна присісти на лавочку і спостерігати за тваринами як у вольєрі, так і за його межами.
Також уздовж доріжки можна купити у доглядача корм, якщо ви забули це зробити на касі.

«Skarbova Gora» — кінне ранчо біля Львова

Адреса: Львівської обл., Перемишлянський район с. Селіско, вул. Селиська, 7 (27 км від центру Львова).
Контакт:  (067) 329-42-29 
Вартість: спілкування з конем, їзда 1000 грн. за 1 годину (за попередньою домовленістю)

«Скарбова гора» це не лише ранчо, це один із центрів конярства, тут  займаються іпотерапією з дітьми і саме звідси починаються кінні походи Галичиною. Для кінних походів околицями, є відповідна амуніція: вестернові сідла, до яких можна причепити багато необхідного спорядження та піти в автономний кількаденний похід. 

Сьогодні на «Скарбовій горі» живе десять коней, троє з яких народились уже тут, на ранчо. Майже весь час коні проводять на пасовищі, у своєму природному середовищі. Навесні та влітку коні харчуються виключно травою на левадах, а в інший час їх потрібно годувати сіном та вівсом 
 
Це ранчо створене для того, щоби проводити час на природі, взаємодіючи з тваринами. До послуг гостей сад і можливість зайнятися в околицях різними видами активного відпочинку, зокрема риболовлею та пішим туризмом. Серед зручностей будинку для відпочинку «Скарбова гора» дитячий ігровий майданчик, тераса, кафе та спільний лаунж.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» розповідали як можна помандрувати Ставом  на Теплоході. 

Читайте також:

Так рано сезон ще не розпочинали — на Став у Тернополі вийшов теплохід Sigma

Теплохід «Капітан Парій» вийшов на перший у 2024 році рейс на Ставі

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

ДЖЕРЕЛО